Elk jaar worden honderden transgender personen door geweld om het leven gebracht. Dit jaar 320 slachtoffers!
Op 20 november worden op veel plaatsen in de wereld herdenkingsbijeenkomsten georganiseerd waarbij de namen van de slachtoffers voorgelezen worden zodat wij hen niet vergeten.

Ook dit jaar zijn er twee herdenkingsbijeenkomsten. In Zwolle en in Amsterdam. Elk jaar weer een verdrietige dag waarop transgender personen en hun geliefden, familieleden, vrienden en belangstellenden bij elkaar komen om te herdenken. In Amsterdam volgt na afloop een stille tocht naar het Homomonument bij de Westerkerk om bloemen te leggen.

19.00 tot 22.00 uur. Boom Chicago, Rozengracht 117 in Amsterdam. (TransUnited Europe/Trans BPOC European Network, Papaya Kuir, Alejandra Ortiz, Transgender Netwerk)
19.00 tot 21.00 uur in Café De Hip, Brink 21 Deventer. (Club-T, COC Zwolle en Transgender Netwerk)

Meer info:
https://tdor.translivesmatter.info/
https://transrespect.org/en/research/tmm/
https://www.transgendernetwerk.nl/nieuws/wereldwijd-320-transgender-mensen-vermoord-in-het-afgelopen-jaar/
https://www.facebook.com/events/1404736600136500
https://www.facebook.com/events/311751418220061/

Samenvatting 2022 Amsterdam The Transketeers: https://youtu.be/m93Qb7V3m7w?si=UuieHBlfBCqyBbWQTDOR

Geschreven door Petra van Dijk